Jak dobrać zegarek? - 3 przydatne rady

W dzisiejszych czasach istnieje duża część społeczeństwa, która postrzega czas z perspektywy teraźniejszości. Jednak większość ludzi w Polsce to zabiegani wiecznie myślący o czymś przyszłościowcy. Najważniejszą cechą osób z drugiej grupy jest punktualność, niesamowicie lubią ludzi punktualnych odrzucając tym samym osoby które się spóźniają. Tak więc aby byli punktualni niezbędne są im zegarki, które w dzisiejszych czasach często zastępowane są przez telefony, smartwatche czy inne technologiczne cuda. Jednak zegarek to niezbędna część nie tylko osób skierowanych ku perspektywie przyszłościowej ale, także jest to niezbędny element zarówno kobiecej jak i męskiej garderoby. Ale czy ludzie wiedzą jak dobrać zegarek, aby w niesamowity sposób dopełnił ubiór?

Jak dobrać zegarek? - 3 przydatne rady

JAK DOBRAĆ ZEGAREK?

Dobierając zegarek należy przede wszystkim uwzględnić resztę ubioru. Zegarek powinien współgrać z resztą twojej stylizacji a nie tworzyć oddzielną część ciebie. Zegarek również mówi wiele o osobie która go nosi dlatego jest to bardzo ważny element całego stroju

1. Nadgarstek

Pierwszą najważniejszą sprawą jest nadgarstek. Jest zasada, że rozmiar tarczy zegara powinien być proporcjonalny do nadgarstka. Jeżeli wasz nadgarstek jest mniejszy powinniście rozejrzeć się nad mniejszym zegarkiem. Dlatego do szczupłej ręki powinno wybrać się zegarek z mniejszą kopertą (do 40mm) a do bardziej masywnej ponad 40mm

2. Pasek

Jeżeli wybraliście pasek skórzany to najlepiej jakby w waszej stylizacji znalazły się elementy skórzane o tym samym kolorze co pasek zegarka. Jeśli jednak zainteresował was pasek metalowy powinniście wybrać ubiór zawierający elementy metalowe.

3. Biżuteria

Ważny jest również dobór zegarka do biżuterii takiej jak bransoletki czy kolczyki. Pamiętajcie, że zakładając zegarek o dużej kopercie warto postawić na pojedynczą bransoletkę. W takim przypadku kolczyki również powinny być drobne dzięki temu twoje dłonie będą wyglądać pięknie.

Jak widzicie warto wiedzieć jak nosić zegarek, ponieważ jest to element stroju który mówi bardzo dużo o twoim charakterze, przynajmniej na poziomie podświadomym. 

Leave a comment